Strzelił w oko przypadkowego mężczyzny. Gdyby nie okulary, doszłoby do tragedii

i

Autor: USA-Reiseblogger, kc0uvb / CC0 / pixabay.com Strzelił w oko przypadkowego mężczyzny. Gdyby nie okulary, doszłoby do tragedii

Poniesie surowe konsekwencje

Strzelił w oko przypadkowego mężczyzny. Gdyby nie okulary, doszłoby do tragedii

2023-02-22 11:15

Strzelił z pistoletu na plastikowe kulki prosto w oko przypadkowego przechodnia. Gdyby nie okulary korekcyjne, cała sytuacja mogłaby się skończyć o wiele gorzej. Sprawca, który był pod wpływem alkoholu, miał też na sumieniu różne inne przestępstwa. Dodatkowo działał w warunkach recydywy. Oznacza to, że czekają go surowe konsekwencję.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko recydywiście, który strzelił w oko przechodnia z pistoletu na plastikowe kulki. Mężczyzna odpowie nie tylko za uszkodzenie ciała, ale też za posiadanie amfetaminy.

Do zdarzenia doszło 2 listopada 2022 r. na ul. Polskich Marynarzy w Szczecinie. Wielokrotnie karany mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, strzelił w oko przechodnia z pistoletu na plastikowe kulki. Tylko dzięki temu, że pokrzywdzony miał okulary korekcyjne, nie doszło do nieszczęścia. Mężczyzna doznał jedynie lekkich obrażeń powiek. Strzał mógł spowodować u niego uszkodzenie gałki ocznej.

Sprawcę zatrzymano. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu. W jego mieszkaniu znaleziono m.in. pistolet na plastikowe kulki z amunicją oraz ponad 9 gramów amfetaminy. Mężczyzna trafił do aresztu. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Jak się okazało, zatrzymany sprawca był wielokrotnie karany. "Zarzucanego mu występku polegającego na narażeniu na ciężki uszczerbek na zdrowiu dopuścił się w warunkach recydywy, a czyn miał charakter chuligański" - informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Do sądu trafił już akt oskarżenia. Recydywista niebawem odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Sonda
Czy sprawcy wybryków chuligańskich powinni być surowiej karani?
Proces mordercy z Sulikowa