Strajk kobiet w Warszawie

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Kierowca autobusu do strajkujących kobiet: "Droga jest dla aut, a nie dla takich KRÓW" - zdjęcie ilustracyjne

Strajk Kobiet. Policja wezwała 17-latkę! Amelia organizowała marsz? "Jestem niewinna"

2021-01-08 14:14

Amelia Wieczorek z Barlinka została wezwana na komendę policji w związku ze Strajkiem Kobiet. 17-latka, zdaniem funkcjonariuszy, miała popełnić wykroczenie. Czy była organizatorką protestu? "Jestem niewinna", zapewnia Amelia. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, bo nastolatka nie chce przyjąć pouczenia od funkcjonariuszy.

Nastolatka wezwana przez policję. Amelia Wieczorek organizowała Strajk Kobiet?

Amelia Wieczorek to 17-letnia mieszkanka Barlinka (woj. zachodniopomorskie). Brała udział w Strajku Kobiet, a w mediach społecznościowych przekazywała informacje o proteście. Policjanci najwyraźniej uznali, że w ten sposób stała się organizatorką strajku, więc wezwali ją na komendę. Z uwagi na - jak mówią funkcjonariusze - popełnione wykroczenie, miała otrzymać pouczenie. Nastolatka go jednak nie przyjęła. – Niczego nie organizowałam, a tylko przekazywałam informację o naszych "spacerach" po mieście – tłumaczy, cytowana przez portal tvn24.pl. – Moim zdaniem nie chodzi o to, by mnie ukarać, a o to, by pokazać, że to oni rządzą. Chodzi o to, by zastraszyć protestujących – uważa Amelia.

Nastolatka wezwana przez policję. Amelia Wieczorek: "Jestem niewinna"

Amelia Wieczorek podkreśla, że jest niewinna. Na komendzie stawiła się z ojcem oraz adwokatem Tomaszem Milewskim, który przekazał, że skoro 17-latka nie przyjęła pouczenia od policji, sprawa może nawet skończyć się w sądzie. – Z perspektywy iluś już tam wyroków zapadających w wielu miejscowościach, nie zapadł żaden, który by skazywał za tego typu czyny. Przede wszystkim znaczenia ma to, że artykuł 54 kodeksu wykroczeń sankcjonuje złamanie przepisów o charakterze porządkowym – wyjaśnia, cytowany przez tvn24.pl. 

10 tysięcy złotych kary za Strajk Kobiet pod domem burmistrza Namysłowa?