Nabrzeże Starówka

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Nabrzeże Starówka

Starówka wypięknieje! Czterech chętnych na remont nabrzeża na Łasztowni

2016-05-06 12:45

Już wkrótce Szczecin wzbogaci się o kolejne miejsce do odpoczynku nad wodą. Cztery firmy zainteresowane są przebudową nabrzeża Starówka na szczecińskiej Łasztowni. Nowy bulwar ma być gotowy przed finałem regat The Tall Ships Races w 2017 roku.  

Zaskakujące są różnice w cenach oferowanych przez poszczególne firmy. Najtańsza oferta została złożona przez spółkę Strabag z Pruszkowa, która wyceniła swoją pracę na 8,3 mln zł. Ponad dwukrotnie więcej chce szczeciński Calbud - prawie 18 milionów złotych. Chętne do modernizacji Starówki są również firmy PHU Hydrobud z Ustronia Morskiego (około 16 mln zł) i konsorcjum spółek Mega z Gdyni i Kowal ze Szczecina (prawie 14 mln zł).

Inwestycja obejmie między innymi renowację nabrzeża, uzupełnienie punktów cumowniczych, utwardzenie nawierzchni, montaż elementów małej architektury i zamontowanie czterech pływających pomostów. Całość ma być gotowa do końca czerwca 2017 roku, czyli przed finałem The Tall Ships Races, który już po raz trzeci odbędzie się w Szczecinie.

Przeczytaj również: Uwaga kierowcy! Ulica Wiosenna zamknięta [OBJAZDY, MAPA]

Nasi Partnerzy polecają