Żółte barierki znikną z ulic Szczecina

i

Autor: Kaja Makowska Żółte barierki znikną z ulic Szczecina

Definitywny koniec żółtego koloru na ulicach Szczecina. Nieestetyczne barierki przestaną szpecić miasto

2016-05-06 9:37

Do końca roku z ulic Szczecina znikną wszystkie żółte barierki odgradzające m.in. chodniki i torowiska tramwajowe. Dzięki temu nasze miasto ma stać się bardziej estetyczne.  

Żółte wygrodzenia były wielokrotnie krytykowane przez mieszkańców. O zmianę kolorystyki zabiegało m.in. Stowarzyszenie Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina. Od pewnego czasu w mieście pojawia się coraz więcej barierek w neutralnym, szarym kolorze, jednak na wielu ulicach wciąż można zauważyć całe szpalery żółtych płotków. To ma się zmienić do końca tego roku. Wszystkie barierki zostaną przemalowane na kolor szary.

- W tym roku planowane jest ujednolicenie wszystkich barierek. Z żółtymi nie będziemy się już spotykali. Pozostaną wyłącznie szare - mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie. - Do końca roku ZDiTM poprzez pracowników interwencyjnych i wynajęte firmy, będzie przeprowadzał prace polegające na zmianie kolorystyki.

Zwolennicy żółtego twierdzą, że taki kolor powinien pozostać w miejscach podwyższonego ryzyka. Jednak tutaj pojawia się problem, gdyż trudno konkretnie ustalić, jakie to miejsca. Dlatego w całym mieście będzie obowiązywał jeden kolor, czyli szary.

Przeczytaj również: Sezon grillowy w pełni! Sprawdź, gdzie w Szczecinie możesz legalnie rozpalić ognisko lub grilla!