Sąd, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Sąd, toga, młotek, sprawiedliwość, prawo, kodeks

Stargard: Tragiczny finał kłótni. Śmiertelnie pobił pasierba drewnianą pałką

2021-04-12 17:17

Tragicznie zakończyła się rodzinna kłótnia w jednym z mieszkań w powiecie stargardzkim. 56-latek zadał swojemu pasierbowi kilka uderzeń w głowę drewnianą pałką. Ciosy okazały się śmiertelne. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem.

Do dramatycznych zdarzeń doszło latem ubiegłego roku. Mężczyźni pokłócili się, następnie doszło do rękoczynów, które miały niestety tragiczny finał.

- Z poczynionych ustaleń wynika, że w dniu 14 czerwca 2020 r. pomiędzy mężczyznami doszło do kolejnej kłótni, w trakcie której podejrzany zadał pokrzywdzonemu kilka uderzeń drewnianą pałką w obrębie głowy - tłumaczy Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Następnie podejrzany oddalił się z mieszkania, pozostawiając pasierba z obrażeniami bez pomocy. Po kilku godzinach leżącego w łóżku pokrzywdzonego znalazł jego brat, który niezwłocznie wezwał pomoc medyczną. Podejrzany w tym czasie przebywał u znajomego.

Zobacz też: Koniec nielegalnego hazardu w centrum Gryfic. Spektakularna akcja celników [WIDEO]

Poszkodowany z ciężkim urazem czaszkowo-mózgowym trafił do szpitala w Szczecinie. Niestety ciosy okazały się dla niego śmiertelne. Mężczyzna zmarł.

- U pokrzywdzonego stwierdzono obrażenia głowy w postaci m.in. masywnych krwiaków z obrzękiem obu oczodołów, obrzęku prawej okolicy ciemieniowej głowy, ranę małżowiny usznej, rozległego stłuczenia obu półkul mózgu, krwiaka śródmózgowego ze złamaniem kości podstawy czaszki, wyłamanie kości czołowej i ciemieniowej, które skutkowały jego zgonem - dodaje rzeczniczka prokuratury.

56-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Nie przyznał się do winy. W przeszłości nie był karany sądownie.

Wkrótce mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. Za zabójstwo grozi mu nawet kara dożywotniego więzienia.

Celnicy zlikwidowali nielegalny salon gier w Gryficach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany