Straż pożarna

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Straż pożarna

Stargard. Ściany w bloku zaczęły pękać! Ewakuowano mieszkańców

2022-05-12 16:46

Niebezpieczne zdarzenie w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie). W jednym z budynków mieszkalnych zaczęły pękać ściany. Potrzebna była ewakuacja mieszkańców! Na miejscu pracuje nadzór budowlany. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Do zdarzenia doszło w czwartek (12 maja) w budynku przy ul. Armii Krajowej w Stargardzie. Strażacy zostali wezwani na miejsce w związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi stanu bloku. - Po dojeździe na miejsce zgłoszenia strażacy potwierdzili, że ściany były popękane, dlatego zapadła decyzja o ewakuacji mieszkańców. Teren został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych – poinformował w czwartek rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Stargardzie mł. bryg. mgr inż. Paweł Różański.

CZYTAJ: Szczecin: Ewakuacja w CH "Ster". Interweniowali strażacy

Stargard. Ściany w bloku zaczęły pękać! Ewakuowano mieszkańców

Ewakuowano łącznie 19 osób, w tym pięcioro dzieci. Budynek został zabezpieczony. - Na tę chwilę nikt z tych lokatorów nie potrzebuje miejsca schronienia, bo skorzystają z tego, co oferują im bliscy i rodziny – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Stargardzie Piotr Styczewski. Jak dodał, "jako miasto jesteśmy w gotowości. Gdyby pojawiła się potrzeba w kolejnych dniach, gdyby okazało się, że nie mogą wrócić do tego budynku, to oczywiście jesteśmy gotowi pomóc".

Na miejscu pracuje nadzór budowlany. Nie wiadomo, kiedy lokatorzy wrócą do swoich mieszkań.

Ewakuacja ratusza w Nowym Sączu
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?