Budowa stadionu w Szczecinie - luty 2022

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Budowa stadionu w Szczecinie - luty 2022

Stadion w Szczecinie na ostatniej prostej. Budowa dobiega końca [ZDJĘCIA]

2022-02-14 11:47

Wciąż trwają prace przy wylewaniu betonu, ale do końca budowy nowego stadionu w Szczecinie zostało już niewiele. Montowana jest również elewacja, a we wnętrzach trwają prace wykończeniowe.

Zakończyły się już najbardziej spektakularne etapy budowy. Trybuny jak i stalowa konstrukcja dachu są już w swoim docelowym kształcie. Tylko na fragmencie narożnika północno-wschodniego brakuje jeszcze pokrycia dachu. Wciąż montowana jest siatka na elewacji. Wokół głównej płyty boiska wykonano ostatni fragment betonowej opaski.

Wiele prac realizowanych jest jednak wewnątrz nowej trybuny.

- Wykonywane są posadzki, układane kafelki, wykonywana jest termoizolacja, trwa montaż ścian działowych i różnego rodzaju instalacji - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Te prace na tak ogromnym obiekcie to spore wyzwanie techniczne i logistyczne.

Czytaj też: Tak kochają szczecinianie! Zobacz nietypowe wyznania miłości [ZDJĘCIA]

Jak duże i skomplikowane są to roboty, mogli ostatnio przekonać się sami kibice, którzy mieli możliwość podziwiać całą inwestycję od „kuchni”.

- Zmienia się także bliższe otoczenie stadionu - dodaje Piotr Zieliński. To przede wszystkim wykonane w ostatnim czasie prace przy budowie boiska treningowego nr 2. Sieci napowietrzne, ogrzewanie, drenaż a także warstwy wegetacyjne i murawa boiska. Nieustannie realizowane są prace przy budowie dróg i parkingów od strony północnej, wschodniej i zachodniej.

W ostatnim czasie kolejna część kompleksu otrzymała decyzję pozwolenie na użytkowanie. To parking policji oraz część trybuny południowej, na której kibice zasiedli podczas niedzielnego meczu.

Nowy stadion ma być gotowy w pierwszej połowie 2022 roku. Koszt inwestycji to ponad 360 milionów złotych.

Czytaj też: Przed wojną Niemcy mieli wielkie plany na to miejsce. Wkrótce do krateru wjadą buldożery! Co zbudują na szczecińskim Pogodnie?

Sonda
Czy interesujesz się piłką nożną?
Tutaj miał powstać ogromny stadion dla Hitlerjugend. Co dalej z kraterem na szczecińskim Pogodnie?