Zobacz zdjęcia!

Śródmiejska aleja nabiera kształtów. Kiedy koniec przebudowy al. Wojska Polskiego w Szczecinie?

2023-01-31 8:48

Nowe jezdnie, szerokie chodniki, dużo zieleni - tak w skrócie można opisać zmiany na śródmiejskim odcinku al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Wprawdzie do zrobienia zostało jeszcze sporo, jednak już teraz można zobaczyć jak będzie wyglądała odmieniona aleja w centrum miasta.

Nowy, śródmiejski charakter al. Wojska Polskiego uwidacznia się z każdym dniem. "Martwa" od wielu lat arteria przecinająca centrum Szczecina zmienia się w estetyczną i przyjazną dla mieszkańców przestrzeń z szerokimi, równymi chodnikami, zielenią. Toczące się od ponad roku prace potrwają jeszcze kilka miesięcy.

- Uwagę zwracają szerokie chodniki oraz pas zieleni wraz miejscami postojowymi, umiejscowiony centralnie pomiędzy dwiema jezdniami - mówi Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Aleja Wojska Polskiego wciąż jest jednak placem budowy. Prace toczą na całej długości modernizowanej ulicy.

- W zakres aktualnie realizowanych robót, wchodzi jeszcze m.in. układanie kanalizacji teletechnicznej, regulacja ram studni, wpustów deszczowych, włazów kanalizacyjnych, skrzynek wodociągowych i gazowych - dodaje Piotr Zieliński.

Najwięcej dzieje się obecnie w rejonie placu Zgody, gdzie powstaje rondo. Układane są krawężniki, chodniki, trwają prace brukarskie.

Na całej długości modernizowanej alei widać już nowe nasadzenia w postaci szpalerów okazałych platanów i krzewów. W rejonie dawnej "ściany płaczu" odtworzono fragment historycznego torowiska tramwajowego. Prawie gotowe jest już mini rondo na skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską.

Równolegle trwają prace związane z II etapem inwestycji, czyli przebudowa placu Zwycięstwa, gdzie remontowane jest torowisko tramwajowe, powstają nowe przystanki komunikacji miejskiej, modernizowana jest także jezdnia i chodniki.

Prace powinny zakończyć się pod koniec 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 80 milionów złotych.

Sonda
Czy Szczecin jest przyjazny dla pieszych?
Tory tramwajowe wracają na aleję Wojska Polskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany