Kurtyny wodne w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kurtyny wodne w Szczecinie

Sposób na upały. Nowe kurtyny wodne ochłodzą szczecinian w gorące dni

2016-05-23 10:30

Lato coraz bliżej, robi się coraz cieplej. Na razie cieszymy się z wysokiej temperatury, ale wkrótce zaczniemy się przed nią uchronić. Od kilku lat jedną z najskuteczniejszych metod na złagodzenie skutków upałów są kurtyny wodne ustawione w przestrzeni miasta. Podobnie będzie w tym roku.

Podobnie jak w latach ubiegłych, na ulicach Szczecina pojawią się urządzenia, które pozwolą mieszkańcom ochłodzić się w upalne dni. Zakład Wodociągów i Kanalizacji zakupił trzy nowe kurtyny wodne i słupek zraszający. Nowe urządzenia będą różnić się od tych, które do tej pory chłodziły przechodniów.

Przeczytaj również: Tak bawił się Szczecin! Juwenalia okiem uczestników [ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA]

Nowe bramki wodne w Szczecinie

i

Autor: ZWiK Szczecin Nowe bramki wodne w Szczecinie

- Urządzenia są stawiane, gdy temperatura powietrza przez kilka dni przekracza 25 stopni Celsjusza - mówi Piotr Landowski, rzecznik ZWiK. - Wówczas jesteśmy proszeni przez miasto, aby takie zraszacze ustawić w newralgicznych punktach miasta. Te urządzenia są wzbudzane ręcznie, więc każdy przechodzień, który będzie w pobliżu, może wcisnąć guzik i ta mgiełka wody go ochłodzi.

Razem z nowymi zraszaczami, ZWiK posiada łącznie 7 takich urządzeń. Premiera nowych bramek wodnych planowana jest na zbliżające się Dni Morza.

Reporter: Grzegorz Piepke - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Mini Mundial 2016: Przedostatnie eliminacje w Dobrej [WIDEO, AUDIO, ZDJĘCIA]

Nasi Partnerzy polecają