Ogromna tragedia

Śmiertelne postrzelenie żołnierza w Szczecinie. Dwie osoby z zarzutami

2023-11-17 17:12

Wracamy do sprawy śmiertelnego postrzelenia żołnierza 12. Brygady Zmechanizowanej na pasie ćwiczeń taktycznych w Szczecinie. W piątek, 17 listopada dwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty z tą tragedią. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, obu prokuratura zarzuciła nieudzielenie pomocy i kłusownictwo.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Piotr Wieczorkiewicz powiedział PAP, że "po przeprowadzeniu szeregu czynności dowodowych, w szczególności po przesłuchaniu świadków oraz oględzinach, a także eksperymencie procesowym na miejscu zdarzenia w sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn".

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z nich zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci, nieudzielenia pomocy, a także przestępstwa narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz kłusownictwa - stwierdził prok. Wieczorkiewicz.

Dodał, że prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Drugiemu z mężczyzn zarzucono nieudzielenie pomocy i kłusownictwo. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe i dozór policji.

Przypomnijmy - Rzecznik 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Błażej Łukaszewski poinformował w komunikacie, że w środę (15 listopada) ok. godz. 20.45 na Pasie Ćwiczeń Taktycznych Krzekowo "doszło do nieszczęśliwego wypadku, spowodowanego przez osobę trzecią, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 12. Brygady Zmechanizowanej".

Oświadczenie w tej sprawie wydał na swojej stronie internetowej Polski Związek Łowiecki. Jak przekazał rzecznik prasowy PZŁ Wacław Matysek, "teren, gdzie doszło do zdarzenia leży w granicach administracyjnych miasta Szczecin i nie stanowi on w żadnej części obwodu łowieckiego".

"Nadto zatrzymane w toku postępowania osoby nie prowadziły w tym terenie żadnych czynności związanych z wykonywaniem polowania. Według wstępnych ustaleń zatrzymani to pracownicy jednej z firm zajmującej się odłowem i uśmiercaniem dzików na terenach miejskich" - napisał rzecznik.

Dodał, że Zarząd Okręgowy PZŁ w Szczecinie przekazał wniosek do okręgowego rzecznika dyscyplinarnego celem wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w tej sprawie.

Sonda
Czy policji uda się ustalić przebieg tragedii?
Szokujące słowa matki 16-letniego Ukraińca, który napadł z nożem na 12-latkę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany