Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia

Śmiertelne postrzelenie żołnierza. Prokuratorskie śledztwo w sprawie tragedii w Szczecinie

2023-11-16 16:22

Szczecińska prokuratura nadzoruje śledztwo w sprawie tragedii, do której doszło na terenie wojskowym znajdującym na szczecińskim Krzekowie. Śmiertelnie postrzelony został żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej.

Tragiczna śmierć żołnierza

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę, 15 listopada, wieczorem. Jak poinformował wcześniej rzecznik 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Błażej Łukaszewski, w środę około godz. 20:45 na Pasie Ćwiczeń Taktycznych Krzekowo "doszło do nieszczęśliwego wypadku, spowodowanego przez osobę trzecią, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej".

Według nieoficjalnych informacji podanych przez RMF FM, żołnierz został postrzelony przez myśliwego, który znalazł się w pobliżu pasa ćwiczeń taktycznych. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" na razie nic nie wiadomo, aby w tym rejonie odbywało się legalne polowanie. Nie ma również informacji o ewentualnym odłowie dzików.

Prokuratorskie śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia żołnierza

W sprawie tragicznego zdarzenia wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić jego okoliczności.

- Dział ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie nadzoruje śledztwo w związku ze zdarzeniem, do jakiego doszło minionej nocy na terenie należącym do jednostki wojskowej, gdzie w wyniku postrzału śmierć poniósł żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie - poinformował za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Piotr Wieczorkiewicz. Jak dodał, dotychczas przeprowadzono "szereg czynności procesowych", w tym oględziny miejsca zdarzenia pod nadzorem prokuratora.

- W dalszym toku śledztwa konieczne jest ustalenie wszelkich okoliczności dotyczących przebiegu zdarzenia, w tym planowane są dalsze czynności procesowe, nadto uzyskanie opinii biegłych różnych specjalności, w szczególności z zakresu balistyki oraz medycyny sądowej - tłumaczy prok. Wieczorkiewicz.

Ciało tragicznie zmarłego żołnierza przekazano do sekcji zwłok.

Pytany o udział osoby trzeciej oraz o ewentualne zatrzymania w tej sprawie, rzecznik prokuratury odpowiedział, że ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie udziela obecnie informacji na ten temat.

Ćwiczenia Route 604. Wojsko Polskie ćwiczyło scenariusze na wypadek wojny
Nasi Partnerzy polecają