Skutki potężnych wichur w Zachodniopomorskiem. Blisko 1000 interwencji!

2021-10-22 8:35
Pogoda na 21 października. Wiatr nawet 140 km/h i jeszcze to! Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW
Autor: Pixabay.com Pogoda na 21 października. Wiatr nawet 140 km/h i jeszcze to! Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW / zdjęcie ilustracyjne

Minionej doby, w województwie zachodniopomorskim, strażacy mieli ręce pełne roboty. W związku z wichurą, interweniowali blisko tysiąc razy. Oto podsumowanie działań w regionie.

Jak poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak, do północy zanotowano 978 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Liczba interwencji nieznacznie wzrosła w nocy, zbliża się do tysiąca - podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Najwięcej interwencji koniecznych było w powiatach myśliborskim (94), gryfińskim (90), drawskim (78), a także stargardzkim, goleniowskim oraz w Szczecinie. Strażacy wyjeżdżali przede wszystkim do połamanych gałęzi i powalonych drzew. W czwartek drzewo spadło na samochód w Gryfinie - jedna osoba została ranna. Trzy osoby zostały ranne po zderzeniu pociągu z powalonym drzewem w pobliżu Gryfic.

Zginęli przygnieceni drzewem

Powalone drzewa spowodowały też utrudnienia w ruchu pociągów m.in. na trasie Chojna-Krzywin i Kołobrzeg-Goleniów. Jak przekazał w poniedziałek rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, sieć kolejowa jest już przejezdna. "W nocy zespoły techniczne usuwały drzewa z torów kolejowych, ekipy pociągów sieciowych naprawiały uszkodzoną sieć trakcyjną" - wskazał.

ZOBACZ TEŻ: Gryfice. Zderzenie pociągu z powalonym drzewem. Troje poszkodowanych!

IMGW prognozuje silny wiatr również w piątek. Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla trzynastu powiatów woj. zachodniopomorskiego: choszczeńskiego, drawskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, łobeskiego, myśliborskiego, polickiego, pyrzyckiego, stargardzkiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego, a także dla Szczecina - porywy wiatru mogą tam osiągać prędkość 90 km/h. Dla powiatu białogardzkiego wydano ostrzeżenie drugiego stopnia - wiatr może wiać w porywach do 110 km/h.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE