Gryfice. Zderzenie pociągu z powalonym drzewem. Troje poszkodowanych!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Michael Gaida /zdjęcie ilustracyjne

Gryfice. Zderzenie pociągu z powalonym drzewem. Troje poszkodowanych!

2021-10-21 14:22

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku zderzenia pociągu relacji Szczecin-Kołobrzeg z powalonym na tory drzewem. Do zdarzenia doszło w pobliżu Gryfic (Zachodniopomorskie).

W wyniku silnego wiatru, na tory w pobliżu Gryfic, zwaliło się drzewo. Wjechał w nie pociąg jadący ze Szczecina do Kołobrzegu. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gryficach mł. kpt. inż. Łukasz Góralski, uszkodzone zostały boczne szyby oraz przednia część pociągu, którym podróżowało 76 osób. Jak dodał "trzy z nich zostały poszkodowane, jedna odmówiła pomocy". Rzecznik prasowy PKP PLK Bartosz Pietrzykowski podaje, że na miejsce wysłana została już ekipa, która ma usunąć drzewo z torów. "Pasażerowie wysiądą w Gryficach, a w dalszą podróż zabierze ich kolejny pociąg tego samego przewoźnika, który zostanie wysłany z Goleniowa" - informuje.

Usnarz Górny. Imigranci siłowo forsują granicę. Niszczą ogrodzenie

Do godziny 13.30 zachodniopomorscy strażacy interweniowali w województwie 450 razy. Najczęściej były to wyjazdy do powalonych drzew. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: myśliborskim, gryfińskim i goleniowskim.

ZOBACZ TEŻ: Szczecin: Awaria na moście. Opóźnione pociągi, utrudnienia dla pasażerów

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa zachodniopomorskiego. Wiatr może osiągać prędkość w porywach do 100 km/h, a w pasie nadmorskim do 110 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do piątkowego poranka.