Skandal na meczu. Policja zatrzymała pseudokibica. Kolejne zatrzymania są kwestią czasu

i

Autor: KWP Szczecin Skandal na meczu. Policja zatrzymała pseudokibica. Kolejne zatrzymania są kwestią czasu

Policjanci w akcji

Skandal na meczu. Policja zatrzymała pseudokibica. Kolejne zatrzymania są kwestią czasu

Policjanci zatrzymali jednego z pseudokibiców, który podejrzewany jest o udział w bójce podczas sobotniego meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Korona Stuchowo – Sarmata Dobra. To dopiero pierwsze zatrzymanie w tej sprawie, jednak - jak informuje policja - sprawa ma charakter rozwojowy, a kolejne zatrzymania są kwestią czasu.

Szczecin SE Google News

Przypomnijmy, mecz, który rozgrywał się w Stuchowie, został przerwany przez bandycki napad. Na boisko wtargnęli zamaskowani napastnicy, uznający się za kibiców Dęba Dębno. Następnie ukradli jedną z flag, po czym zaczęli atakować piłkarzy. Napastnicy zdążyli się oddalić przed przybyciem większych sił porządkowych. Mecz został zakończony przez sędziego przed czasem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy wsparciu kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim i Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu wytypowali i zatrzymali jednego z podejrzewanych. Okazał się nim 26 – letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego. Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Jak informuje policja, jeszcze w środę, 16 kwietnia, przeprowadzone z nim zostaną dalsze czynności i zapadną decyzje dotyczące ostatecznej kwalifikacji czynu i rodzaju postawionych mu zarzutów.

Mężczyzna znany jest policji, już wcześniej był notowany za podobne czyny o charakterze kryminalnym. Zachodniopomorscy policjanci pracujący nad tą sprawą wytypowali również inne osoby biorące udział w sobotniej bójce, więc ich zatrzymanie to kwestia czasu.

- Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania, jest znany policjantom z wcześniejszych podobnych występków - mówi "Super Expressowi" asp. Katarzyna Jasion z KPP w Kamieniu Pomorskim. - W tej chwili typujemy kolejne osoby biorące udział w zdarzeniu. To dla nas sprawa priorytetowa.

Policja zapowiada surowe konsekwencje dla wszystkich uczestników bójki. Sprawa ma charakter rozwojowy i już wkrótce można spodziewać się kolejnych zatrzymań.

Skandal na meczu. Policja zatrzymała pseudokibica. Kolejne zatrzymania są kwestią czasu

i

Autor: KWP Szczecin Skandal na meczu. Policja zatrzymała pseudokibica. Kolejne zatrzymania są kwestią czasu
Sonda
Lubisz mecze piłki nożnej?
Nowy stadion w Szczecinie już gotowy! Mieszkańcy poznali jego tajemnice