Sinice ustępiły. Znów można kąpać się w Trzebieży

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Sinice ustępiły. Znów można kąpać się w Trzebieży

Zakwit sinic

Sinice ustąpiły. Znów można kąpać się w Trzebieży

2022-07-22 19:14

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy spędzają wakacje w Trzebieży. Po przerwie spowodowanej zakwitem sinic, znów czynne jest tutejsze kąpielisko. Zakaz kąpieli został zniesiony.

Przypomnijmy, w ostatnich dniach na plaży w Trzebieży wywieszona została czerwona flaga. Wszystko z powodu zakwitu sinic w wodach Zalewu Szczecińskiego. Ostatnie badania wody na kąpielisku wykazały jednak, że jest ona przydatna do kąpieli.

Wciąż nie można kąpać się na drugim brzegu Zalewu Szczecińskiego. Na kąpielisku w Stepnicy nadal obowiązuje zakaz kąpieli z powodu zakwitu sinic. Podobnie jest na kąpielisku Plaża nad jeziorem Zamkowym w Wałczu.

Czytaj też: Spędzasz urlop w Świnoujściu? Krótki wypad do Niemiec może skończyć się niespodziewanym wydatkiem! [WIDEO]

Kąpiel w wodzie z kwitnącymi sinicami jest niebezpieczna i może powodować: wysypkę, swędzenie i łzawienie oczu, wymioty, biegunkę, gorączkę, a także bóle mięśni i stawów.

Na pozostałych kąpieliskach w województwie zachodniopomorskim można się kąpać. Bieżące informacje na temat dostępności kąpielisk można znaleźć w Serwisie Kąpieliskowym GIS.

Czytaj też: W tych miejscach możesz opalać się NAGO! Gdzie są plaże naturystów w Zachodniopomorskiem? [PRZEWODNIK, MAPY]

Sonda
Czy miałeś kontakt z sinicami?
Spacer ze Świnoujścia do Niemiec może dodatkowo kosztować. Musisz o tym pamiętać