Smartfon

i

Autor: kaboompics / CC0 / pixabay.com

Sieć 5G od dużego operatora telekomunikacyjnego wkrótce w Szczecinie. Sprawdź kiedy!

2020-01-04 21:05

Jeden z największych operatorów sieci komórkowych buduje sieć 5G w Polsce. Możliwość korzystania z nowej technologii będzie miało wkrótce 7 dużych miast, w tym Szczecin. Właściciel sieci Plus właśnie ruszył z pracami nad budową sieci. Kiedy będzie można z niej korzystać?

Jak informuje operator sieci Plus, sieć 5G jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów oraz na zmiany zachodzące we współczesnym świecie. W 2019 roku przeprowadzono testy, niedawno rozpoczęły się prace nad budową sieci 5G.

"Budowa sieci 5G Grupy Cyfrowy Polsat na początku będzie realizowana w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Na jej potrzeby zostały przeznaczone posiadane przez Grupę zasoby w paśmie 2600 MHz TDD, pozwalające przy użyciu technologii MIMO 4×4 i QAM256 przekroczyć prędkość 500 Mb/s" - informuje operator.

Mieszkańcy 7 polskich miast, w tym również Szczecina, mają otrzymać możliwość korzystania z sieci 5G już niebawem. Ma to nastąpić w pierwszym kwartale 2020 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE