Ścigali poszukiwanego listem gończym. Trafili na jaskinię hazardu w centrum Szczecina

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Ścigali poszukiwanego listem gończym. Trafili na jaskinię hazardu w centrum Szczecina

Ścigali poszukiwanego listem gończym. Trafili na jaskinię hazardu w centrum Szczecina

2022-02-22 11:12

Policjanci ze Szczecina ścigali listem gończym 36-latka, który ukrywał się przed organami ścigania od blisko półtora roku. Gdy w końcu udało im się zatrzymać poszukiwanego mężczyznę, przy okazji ujawnili jaskinię hazardu. W pawilonie w centrum miasta znajdowały się nielegalne automaty do gier.

- Kryminalni z Komendy Miejskiej cały czas prowadzili działania zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się mężczyzny i jego zatrzymania. W wyniku intensywnych działań funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali 36-latka w centrum Szczecina. Ponadto kryminalni ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych - tłumaczy Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), którzy podjęli dalsze działania.

W pawilonie ulokowanym w rejonie ulicy Potulickiej zabezpieczono trzy klasyczne automaty oraz modem internetowy. Teraz wszczęta zostanie sprawa karno-skarbowa, a organizatorowi nielegalnych gier hazardowych grożą wysokie kary finansowe.

Czytaj też: Handlował na Allegro nieistniejącymi konsolami do gier. "Biznesmen" z Goleniowa miał na sumieniu dużo więcej

Hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67.197,60 zł do 26.879.997,60 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.478.000 zł.

Czytaj też: Opuszczony lokal w centrum Szczecina miał nie wzbudzać podejrzeń. W środku była jaskinia hazardu

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Jaskinia hazardu w centrum Szczecina. Opuszczony lokal miał nie wzbudzać podejrzeń