Akcja na Odrze

Samochód wjechał do Odry przy Wałach Chrobrego! Kierowca nagle skręcił do rzeki! [ZDJĘCIA]

2022-09-15 8:49

Trwa akcja ratunkowa przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Przy zjeździe z Trasy Zamkowej, na wysokości jednostki Nawigator do rzeki wjechał samochód. Na miejscu pracuje straż pożarna, która zlokalizowała już samochód w rzece. Do akcji wkroczyli nurkowie.

Trwa akcja wydobywania samochodu, który nad ranem wjechał do Odry na wysokości jednostki Nawigator, przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Pojazd wjechał do wody przy Trasie Zamkowej. Strażacy namierzyli już samochód. Do akcji wkroczyli nurkowie, którzy sprawdzą, czy w środku jest kierowca.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 września, około godz. 7.00. Na miejscu są jednostki straży pożarnej i policji, która ustala przyczyny tego zdarzenia. Nie wiadomo, czy kierowca wjechał do rzeki celowo czy był to wypadek.

- Zgłoszenie wpłynęło od świadków zdarzenia. Samochód zjeżdżał z Trasy Zamkowej i z nieznanych przyczyn skręcił w stronę rzeki - tłumaczy mł. asp. Paweł Pankau, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

- Pojazd został zlokalizowany na głębokości ok 5 m i w odległości ok. 5 m od nabrzeża. Obecnie trwa podnoszenie pojazdu. Na razie nie został przeszukany z uwagi na brak widoczności pod wodą - wyjaśnia kpt. Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że w samochodzie był tylko kierowca. Świadek zdarzenia zdradził, że samochód zjechał z Trasy Zamkowej na pas techniczny przy nabrzeżu i w pewnym momencie gwałtownie skręcił do wody.

Ciągnik wepchnął kombajn na tory. Przejazd był zamknięty
Nasi Partnerzy polecają