Akcja na Odrze

Samochód wjechał do Odry przy Wałach Chrobrego! Kierowca nagle skręcił do rzeki! [ZDJĘCIA]

2022-09-15 8:49

Trwa akcja ratunkowa przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Przy zjeździe z Trasy Zamkowej, na wysokości jednostki Nawigator do rzeki wjechał samochód. Na miejscu pracuje straż pożarna, która zlokalizowała już samochód w rzece. Do akcji wkroczyli nurkowie.

Trwa akcja wydobywania samochodu, który nad ranem wjechał do Odry na wysokości jednostki Nawigator, przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Pojazd wjechał do wody przy Trasie Zamkowej. Strażacy namierzyli już samochód. Do akcji wkroczyli nurkowie, którzy sprawdzą, czy w środku jest kierowca.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 września, około godz. 7.00. Na miejscu są jednostki straży pożarnej i policji, która ustala przyczyny tego zdarzenia. Nie wiadomo, czy kierowca wjechał do rzeki celowo czy był to wypadek.

- Zgłoszenie wpłynęło od świadków zdarzenia. Samochód zjeżdżał z Trasy Zamkowej i z nieznanych przyczyn skręcił w stronę rzeki - tłumaczy mł. asp. Paweł Pankau, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

- Pojazd został zlokalizowany na głębokości ok 5 m i w odległości ok. 5 m od nabrzeża. Obecnie trwa podnoszenie pojazdu. Na razie nie został przeszukany z uwagi na brak widoczności pod wodą - wyjaśnia kpt. Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że w samochodzie był tylko kierowca. Świadek zdarzenia zdradził, że samochód zjechał z Trasy Zamkowej na pas techniczny przy nabrzeżu i w pewnym momencie gwałtownie skręcił do wody.

Ciągnik wepchnął kombajn na tory. Przejazd był zamknięty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE