SPP Szczecin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Parkowanie w Szczecinie

Samochód sprawdzi czy zapłaciłeś za postój. Rusza mobilna kontrola w szczecińskiej SPP

2022-11-02 8:07

Już nie tylko kontrolerzy, których możemy codziennie spotkać na ulicach Szczecina, będą sprawdzać czy kierowcy opłacili postój w Strefie Płatnego Parkowania. W środę, 2 listopada, na ulice wyjedzie Volkswagen up! wyposażony w specjalny system CityScanner, który sprawdzi czy pojazdy zaparkowane w Szczecinie mają opłacony postój.

Testy oprogramowania trwały kilka ostatnich tygodni. Obecnie samochód jest już w pełni gotowy do działania i zacznie pracę w szczecińskiej Strefie Płatnego Parkowania od środy, 2 listopada.

- Pojazd został wyposażony w kamery, które skanują numery rejestracyjne zaparkowanych pojazdów i przekazują je do bazy danych, gdzie znajdują się informacje o pojazdach uprawnionych do parkowania w strefie (czyli z wniesioną opłatą, wykupionym abonamentem albo ryczałtem) - tłumaczy Wojciech Jachim ze spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne.

System automatycznie weryfikuje, czy mijane pojazdy mają opłacony postój. By nie dopuścić do sytuacji, kiedy opłata dodatkowa nałożona zostanie na kierowcę, który dopiero zaparkował i jest w drodze do parkomatu, kontrola jest wykonywana dwukrotnie w kilkuminutowym odstępie czasu.

Celem kontroli mobilnej jest zwiększenie skuteczności nadzoru nad wnoszeniem opłat za postój w SPP. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że pozwala na gromadzenie danych na temat poziomu zajętości miejsc na poszczególnych ulicach SPP.

Szczecin jest kolejnym miastem w Polsce, które wdrożyło to rozwiązanie. Samochody kontroli mobilnej jeżdżą już po ulicach Warszawy i Gdańska.

Sonda
Parkowanie w Szczecinie...
Opłaty za parkowanie odniosły skutek. Na szczecińskim Podzamczu zrobiło się luźniej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany