Nowe drzewa na alei Wojska Polskiego

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Nowe drzewa na alei Wojska Polskiego

Sadzą drzewa na alei Wojska Polskiego. W centrum Szczecina zrobi się zielono [ZDJĘCIA]

2022-04-26 20:10

To dopiero pierwszy transport i 25 drzew, ale docelowo ma być ich dużo więcej. Siedmiometrowe platany zostaną posadzone do końca tygodnia na odcinku alei Wojska Polskiego między placem Zgody i ul. Jagiellońską.

We wtorek, 26 kwietnia, na plac budowy dotarł pierwszy transport 25 drzew

- Sadzonki to platany klonolistne - mówi Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Mają one wysokość minimum 7 metrów i obwód pnia wynoszący około 40 cm. Nasadzenia mają potrwać do końca tygodnia i obejmą łącznie 25 drzew, na odcinku pomiędzy Placem Zgody a ul. Jagiellońską.

To tylko część nasadzeń, które docelowo mają trafić na przebudowaną aleję w centrum Szczecina. Przypomnijmy, kilka miesięcy temu wycięto kilkadziesiąt starych drzew, które kolidowały z inwestycją lub ich stan był już na tyle zły, że nie dało się ich uratować. Przeciwko wycince protestowało wielu mieszkańców.

Czytaj też: Kładą bruk i nowe chodniki. Tak zmienia się główna aleja w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Istotną częścią prac na alei Wojska Polskiego jest zagospodarowanie terenu w postaci nasadzeń drzew i krzewów - tłumaczy Piotr Zieliński. - Aleja Wojska Polskiego, na odcinku od placu Zwycięstwa do placu Szarych Szeregów, stanie się „zielonym salonem” naszego miasta. Znajdą się tam m.in. kolumnowe platany, będą również charakterystyczne dla Szczecina przepiękne magnolie. Projekt zakłada nasadzenia w pasie środkowym na całej długości blisko kilometrowej ulicy, wzdłuż pierzei, w obrębie wnętrza projektowanego ronda na placu Zgody czy wzdłuż wieżowców sąsiadujących z Placem Zgody. Nasadzenia roślinności obejmą niemal kilometr zupełnie nowej alei. Znajdą się w niej nowe krzewy, trawy i byliny.

Przebudowa śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego ma się zakończyć trzecim kwartale 2023 roku. Koszt prac to ponad 80 milionów złotych.

Czytaj też: Odkrycie w centrum Szczecina. Stare torowisko przetrwało pół wieku pod asfaltem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy Szczecin jest zielonym miastem?
Słynna szczecińska aleja zmienia się na lepsze. Mija pół roku od początku remontu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany