Pierwsze dni po przekazaniu placu budowy, oznaczają dla generalnego wykonawcy w głównej mierze przygotowanie terenu budowy i całego zaplecza.
- Trzeba uporządkować teren, zabezpieczyć zaplecze budowy, sprzęt i zrealizować wiele prac przygotowawczych - mówi Piotr Zieliński ze szczecińskiego magistratu. - W ostatnim czasie podłączono biuro budowy do mediów m.in. do kanalizacji sanitarnej, zabezpieczano także drzewa przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Rozpoczęły się także pierwsze prace ziemne. Odhumusowano teren i zabezpieczono wykop dla budynku, w który mieścić się będzie część basenowa. W tym celu przeprowadzono prace przy wwibrowywaniu ścianki szczelnej. Rozpoczęły się także wykopy do starej płyty niecki basenowej i jej rozbiórka.
Co znajdzie się w "Fabryce Wody"?
"Fabryka Wody" to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi.
Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem
lodowym.
Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego aquparku jest edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.
Inwestycja ma być gotowa wiosną 2022 roku.