Rusza odkomarzanie w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, francok35 / CC0 / pixabay.com Rusza odkomarzanie w Szczecinie

To prawdziwa plaga!

Rusza wielkie odkomarzanie. Zaczną od największego cmentarza w Polsce

2023-06-13 10:26

Komary to prawdziwe utrapienie dla wielu osób. Atakują znienacka, kąsają i pozostawiają nieprzyjemne "pamiątki" w postaci swędzących bąbli na ciele. Problem wraca każdego roku, u progu lata. Wtedy komary stają się prawdziwą plagą, zwłaszcza w Szczecinie, gdzie liczne tereny zielone i duża ilość zbiorników wodnych są idealnym środowiskiem dla tych owadów. Właśnie rozpoczyna się coroczna akcja odkomarzania. W pierwszej kolejności "pogromcy komarów" pojawią się na największej nekropolii w Polsce, czyli na Cmentarzu Centralnym.

Łącznie odkomarzaniem objętych zostanie prawie 90 hektarów terenów miejskich. W kolejnych dniach, poza cmentarzem ekipa odkomarzająca pojawi się w parkach, na skwerach, kąpieliskach i pozostałych cmentarzach komunalnych. Odkomarzanie zostanie również przeprowadzone w rejonie lotniska w Dąbiu.

- Odkomarzanie jest powtarzane w drugiej połowie lata, najczęściej w sierpniu - tłumaczy Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Obejmuje wtedy te same tereny i ma na celu podtrzymanie efektu. Dokładne terminy i plan działań jest jednak ustalany w zależności od pogody i występowania zmasowanego wylęgu komarów.

Odkomarzanie przeprowadzane jest w Szczecinie od 1994 roku i odbywa się co najmniej dwukrotnie w ciągu roku. Akcję przeprowadza się techniką zamgławiania na gorąco.

- Środki chemiczne użyte przeciw komarom posiadają świadectwo rejestracji, wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa, o dopuszczeniu do stosowania i jego nieszkodliwości dla ludzi - dodaje Paulina Łątka. - W tym roku zadanie wykonuje firma Pestokil Bartosz Kopczuk.

Koszt odkomarzania w Szczecinie to ponad 31 tysięcy złotych.

Sonda
Co robisz, by odstraszyć komary?
Tajemnicze ruiny na szczecińskim cmentarzu. To miejsce budzi grozę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany