Czajkowski na cenzurowanym. Filharmonia w Szczecinie solidarna z Ukrainą

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Czajkowski na cenzurowanym. Filharmonia w Szczecinie solidarna z Ukrainą

Rosyjska sztuka na cenzurowanym. Filharmonia w Szczecinie solidaryzuje się z Ukrainą

2022-03-02 9:28

Zamiast Czajkowskiego - m.in. Dvořák i hymn państwowy Ukrainy. W związku z rosyjską agresją na Ukrainę, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zmienia repertuar.

Podczas piątkowego (04.03.2022) koncertu w Filharmonii, zamiast wariacji na wiolonczelę Piotra Czajkowskiego, widzowie usłyszą kompozycje Antonína Dvořáka i Johannesa Brahmsa.

- Ostatnie wydarzenia na Ukrainie oraz nasza solidarność z narodem ukraińskim sprawiła, że zmieniamy repertuar piątkowego koncertu – informuje Rafał Ceglarek, z Filharmonii im. M. Karłowicza - 4 marca, w sali symfonicznej usłyszymy kompozycje Johannesa Brahmsa oraz Antonína Dvořáka

To jednak nie koniec zmian. Piątkowy koncert w złotej sali Filharmonii rozpocznie się hymnem państwowym Ukrainy. Następnie publiczność będzie mogła wysłuchać Koncert wiolonczelowy h-moll Antonína Dvořáka i Symfonię nr 4 Johannesa Brahmsa. Pierwotnie w repertuarze znajdowały się wariacje na temat rokokowy na wiolonczelę i orkiestrę op. 33 Piotra Czajkowskiego.

- Tego dnia będziemy gościć wybitnego wiolonczelistę Christian Poltéra. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadzi dyrektor artystyczny Filharmonii – Rune Bergmann - dodaje rzecznik Filharmonii.

Czytaj też: Rusłan sprzedaje rower i jedzie na Ukrainę. "Muszę walczyć!" [WIDEO]

Szwajcarski wiolonczelista Christian Poltéra, współpracuje m.in. z Filharmonią w Los Angeles, Filharmonią Monachijską i Orkiestrą Symfoniczną BBC. Nagrał dotychczas blisko 30 albumów z muzyką m.in. Brahmsa, Bacha, Beethovena i Mozarta.

Początek koncertu o godz. 19:00.

Czytaj też: Małe i wielkie gesty wsparcia. Szczecin solidarny z Ukrainą [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy sankcje pomogą zatrzymać działania W. Putina?
Wielkie i małe gesty. Szczecin solidarny z Ukrainą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany