Dyktando

i

Autor: Pixabay Sobotni quiz z ortografii. Sprawdzamy wiedzę o odmianie nazw polskich miast. Zdj. ilustracyjne.

QUIZ. Sobotni test z ortografii. Nazwy tych miast są koszmarem na dyktandach. Wiesz, jak je odmieniać?

2022-05-21 5:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę ortograficzną. Tym razem sprawdzimy, jak radzicie sobie z odmianą nazw polskich miast. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że prawdopodobnie żadna ortograficzna zasada nie ma przed Wami tajemnic, a każde dyktando w szkole kończyliście z oceną celującą. Do dzieła!

Jak co sobota przygotowaliśmy dla Was quiz ortograficzny. Tym razem dotyczyć będzie... geografii, a konkretnie nazw polskich miast i ich odmiany. Sprawdzimy Waszą wiedzę o tym, jak odmieniać nazwy polskich miast. Kto w szkole uwielbiał odmianę rzeczowników przez przypadki, bez problemu poradzi sobie z tym wyzwaniem. Jeśli w szkole byliście prymusami z ortografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakie dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej ortograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

Quiz ortograficzny o polskich miastach. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

Quiz. Sobotni test z ortografii. Te nazwy są koszmarem na dyktandach. Wiesz, jak je odmieniać?

Pytanie 1 z 10
Na początek Zakopane. Jak poprawnie odmienimy nazwę tej miejscowości w zdaniu "Zeszłego lata byłem w...":
Express Biedrzyckiej - Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz: Otoczenie Putina ma świadomość narastającej klęski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany