QUIZ. Polaki-Cebulaki i inne nieładne o nas stereotypy. Znasz je wszystkie?

i

Autor: Shutterstock QUIZ. Polaki-Cebulaki i inne nieładne o nas stereotypy. Znasz je wszystkie?

QUIZ. Polaki-Cebulaki i inne nieładne o nas stereotypy. Znasz je wszystkie?

Stereotypy, choć często bywają krzywdzące i zwykle mijają się z prawdą, bawią nas do łez. Często żartujemy sobie z innych narodów, wypominając lenistwo Grekom czy głupotę Amerykanom. Czy potrafimy się także śmiać ze stereotypów o nas samych? Sprawdź, czy znasz stereotypy o Polakach. Zapraszamy do zabawy!

Każdy z nas powie: "Czym chata bogata", bo Polacy są przecież bardzo gościnnym i pracowitym narodem. Stereotyp Polaka kombinatora i pijaka już dawno przeszedł do lamusa. Warto jednak się nieco rozerwać, dlatego proponujemy Wam quiz o stereotypach, czyli jak widzą statystycznego Polaka inni. Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z 10 pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Polaki-Cebulaki i inne nieładne o nas stereotypy. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
1. Co robi Polak o 6 rano na plaży?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.