Quiz

i

Autor: Shutterstock Quiz

Sprawdź swoją wiedzę

QUIZ. Legendarne teksty matek do dzieci. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Każdy z nas choć raz w życiu usłyszał od swojej mamy: "Nie masz co robić? To pluj i łap i po dupie się drap". Fakt, mało wychowawcze. A ile razy kiedy nasze dziecko zwraca się do nas: "Mamo, ale wszyscy tak robią", chcieliście odpowiedzieć, tak, jak odpowiadano Wam w dzieciństwie? Przygotowaliśmy dla Was quiz z legendarnych powiedzonek matek do dzieci. Zapraszamy do zabawy!

"Ja się przez was wykończę", "Mięsko zjedz, a ziemniaki zostaw", "Jeszcze słowo, a nigdzie nie pójdziesz". Tak, tak to wszystko to kultowe teksty matek z lat 90'. Każdy je słyszał nie raz i nie dwa. Zapraszamy Was do zabawy. Przygotowaliśmy 12 pytań dotyczących kultowych tekstów matek. Sprawdź się w naszym quizie. Odpowiesz na wszystkie pytania? Do dzieła!

QUIZ. Legendarne teksty matek do dzieci. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Pytanie 1 z 12
Gdy matka pytała: "Na co czekasz?", to retoryczna odpowiedź, której sama udzielała brzmiała:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Listen on Spreaker.