QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Odległości między miastami. Wiesz, gdzie jest dalej?

2021-12-09 6:05
Mapa
Autor: Pixabay QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tym razem pytania dotyczyć będą odległości między miastami.

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Gwarantujemy, że quiz tylko pozornie wygląda na łatwy. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie dziesięciu "oczek" sprawia, że mapa świata nie ma przed Wami żadnych, nawet najmniejszych tajemnic. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie odległości między miastami. Zapytamy o różnicę w kilometrach między stolicami państw. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, a pierwsze, co widzicie po przebudzeniu to mapa świata, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewni swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

Quiz geograficzny. Odległość między miastami. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera dwie odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Odległości między miastami. Wiesz, gdzie jest dalej?

Pytanie 1 z 10
Gdzie jest dalej? Z Warszawy do...
dr Michał Sutkowski: Rząd zrobił pół kroku w dobrą stronę [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE