QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

2021-10-13 6:00
QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem
Autor: Adrian Teliszewski QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

Od tych kilku cyfr zależy, czy przesyłka trafi do właściwego adresata. W dzisiejszym quizie zajmiemy się kodami pocztowymi. Tutaj nie ma miejsca na przypadek. Całe terytorium naszego kraju jest dokładnie podzielone na okręgi pocztowe, wraz z przypisanymi do nich kodami. Doświadczeni listonosze nie będą mieli problemów z rozwiązaniem naszego quizu. A Ty? Sprawdź, czy dałbyś sobie radę z pracą na poczcie!

QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś banalnego. Z ilu cyfr składa się w Polsce kod pocztowy?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE