QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

i

Autor: Lagull/Pixabay QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Sprawdź swoją wiedzę

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Zero szans na komplet punktów!

Pierwszy opad kryształków lodu o kształtach głównie sześcioramiennych gwiazdek, łączących się w płatki śniegu, mamy już za sobą. Choć na śnieg, z którego będzie można ulepić bałwana, musimy jeszcze poczekać. Już teraz możecie sprawdzić swoją wiedzę o...śniegu! Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ośmiu punktów, to nie lada wyzwanie. Do działa!

Kto z nas nie lubi potarzać się w świeżym śniegu, ulepić bałwana i zrobić orzełka na śniegu. Sprawdź swoją wiedzę w naszym QUIZIE. Łatwo nie będzie!

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają