Zimna kąpiel w strugach deszczu

Przy dźwiękach kolęd wskoczyli do wody. Tak wyglądał Morsowy Orszak Trzech Króli w Szczecinie

2023-01-06 16:38

W strugach deszczu, przy dodatniej temperaturze, na kąpielisku Głębokie odbył się jedyny w swoim rodzaju Morsowy Orszak Trzech Króli. Mimo, iż nie była to wymarzona pogoda do morsowania, szczecińscy miłośnicy lodowatych kąpieli postanowili w charakterystyczny dla siebie sposób uczcić dzień 6 stycznia i spotkali się na kąpielisku Głębokie.

Wczesnym popołudniem, uczestnicy przebrani w okolicznościowe stroje, przy dźwiękach kolęd, zebrali się na plaży. Kolorowy orszak przeszedł brzegiem jeziora, następnie wszyscy wskoczyli do wody. Nie zabrakło również mędrców ze Wschodu, którzy przyglądali się wspólnej kąpieli z pomostu. Na plaży zebrała się również grupa spacerowiczów, którzy podziwiali miłośników morsowania, ubrani w ciepłą odzież i zaopatrzeni w parasole, które chroniły ich przed zacinającym deszczem.

Morsowy Orszak Trzech Króli na kąpielisku Głębokie w Szczecinie

Organizatorem wydarzenia był Szczecińsko-Policki Klub Morsy im. Zbyszka Ulatowskiego, którego członkowie przy każdej możliwej okazji spotykają się, by wspólnie zaznać kąpieli w zimnej wodzie i zachęcają do tego wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił, jednak jeszcze nie zdecydowali się na rozpoczęcie swojej przygody z morsowaniem.

Sonda
Czy kiedykolwiek morsowałeś/morsowałaś?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany