Przejechał dwa razy na czerwonym. To był początek kłopotów 29-latka

i

Autor: PhotoMIX-Company / CC0 / pexels.com, mat. policji Przejechał dwa razy na czerwonym. To był początek kłopotów 29-latka

Co przeskrobał?

Przejechał dwa razy na czerwonym. To był początek kłopotów 29-latka

2023-08-30 14:37

Dwukrotnie przejechał na czerwonym świetle, zwracając uwagę policjantów. Jak sie później okazało, nie było to jedyne przewinienie, jakie 29-letni kierowca alfa romeo miał na sumieniu. Wykroczenie drogowe było dopiero początkiem jego kłopotów.

Policjanci patrolowali ulice w centrum Szczecina, gdy w pewnym momencie zauważyli dość dynamicznie poruszający się samochód marki Alfa Romeo. Dodatkowo kierujący dwukrotnie przejechał na czerwonym świetle. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. "Kierowcą był 29 latek, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się być osobą poszukiwaną przez Niemcy do ustalenia miejsca pobytu" - informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

To jednak nie był koniec kłopotów 29-latka. Mężczyzna zachowywał się agresywne, był pobudzony i nie chciał wykonywać poleceń mundurowych, co wzbudziło ich podejrzenia, że może być pod wpływem środków odurzających. Policjanci nie mylili się. Po przebadaniu 29-latka wyszło na jaw, że jest pod wpływem amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany. Za swoje postępowanie będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Jesteś kierowcą? Sprawdź, jak dobrze znasz przepisy ruchu drogowego

Pytanie 1 z 15
Co grozi kierowcy, który nie ma przy sobie prawa jazdy podczas policyjnej kontroli?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!