Przebudowa torowisk w Szczecinie. Będą zmiany na pętli Pomorzany

i

Autor: Mariusz Belko Przebudowa torowisk w Szczecinie. Będą zmiany na pętli Pomorzany

Przebudowa torowisk w Szczecinie. Będą zmiany na pętli Pomorzany

2022-04-15 11:31

Prace w ramach przebudowy torowisk tramwajowych w rejonie Pomorzan zataczają coraz szersze kręgi. Wysłużona i niefunkcjonalna pętla tramwajowa wkrótce przejdzie gruntowną modernizację. Pasażerowie wciąż mogą jeszcze z niej korzystać, zanim zostanie zamknięta dla ruchu, lecz już niebawem czekają ich kolejne utrudnienia.

Pętla na Pomorzanach zostanie gruntownie przebudowana. W związku z tym pasażerów będą czekały spore utrudnienia. Już wkrótce zamknięta zostanie kasa biletowa. Od 19 kwietnia na pętli Pomorzany nie będzie możliwości zakupu biletów jednorazowych i okresowych.

- Najbliższa kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku od 6:00 do 20:30 znajduje się na Bramie Portowej oraz od poniedziałku do soboty od 10:00 do 20:00 na Turzynie - tłumaczy Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Z biletomatu stacjonarnego można skorzystać na Powstańców Wielkopolskich w okolicy skrzyżowania z ul. Szpitalną. Oczywiście zapraszamy do korzystania z aplikacji na telefon : MKM, SkyCash, Mobilet lub zbiletem.pl – to najwygodniejsze sposoby na zakup każdego rodzaju biletów.

Czytaj też: Zdemolował parking i skosił słup na węźle Głębokie! Szaleńca za kierownicą uchwyciły kamery [WIDEO]

Na placu budowy w rejonie pętli już teraz sporo się dzieje.

- Nasyp nowej pętli właściwie jest skończony za wyjątkiem górnej warstwy, która będzie wykonana po robotach kanalizacyjnych oraz teletechnicznych - mówi Hanna Pieczyńska. - W okolicach pętli prace drogowo instalacyjne toczą się na ulic Smolańskiej.

Po zakończeniu prac zmiany będa ogromne. Pętla będzie dużo większa i bardziej funkcjonalna. Zaprojektowano na niej odwrócony kierunek ruchu czyli zgodny z ruchem wskazówek zegara i 5 torów przyjazdowo-odjazdowych. Pod względem drogowym wjazd na pętle zlokalizowano od strony ul. Smolańskiej, wewnątrz zaprojektowano równolegle do skrajnego wewnętrznego toru jezdnie techniczną dla służb. Tą drogą poruszać się będą również autobusy miejskie w przypadku awarii pojazdu szynowego. Wewnątrz pętli będzie także ogólnodostępny parking na 138 miejsc postojowych z parkowaniem prostopadłym, w tym 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych. W ramach przebudowy wykonany zostanie także budynek dla pasażerów i zaplecza socjalnego dla motorniczych i kierowców.

Czytaj też: Krajobraz jak po apokalipsie. Pierwsze efekty "torowej rewolucji" na szczecińskich Pomorzanach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Krajobraz jak po apokalipsie. Pierwsze efekty "torowej rewolucji" na szczecińskich Pomorzanach