Przebudowa dróg dojazdowych do szczecińskiego portu

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa dróg dojazdowych do szczecińskiego portu - czerwiec 2022

Powstają nowe drogi i rondo. Tak się zmienia dojazd do szczecińskiego portu [ZDJĘCIA]

2022-06-10 9:17

Wielu mieszkańców Szczecina nie zna tych rejonów i nawet ani razu nie przejeżdżało tymi ulicami, jednak są one bardzo ważne, gdyż prowadzą do portu. Obecnie prowadzona jest tutaj jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat, warta dziesiątki milionów złotych. Powstają nowe drogi, chodniki, będzie również zupełnie nowe rondo.

Przebudowa układu drogowego w porcie jest już na półmetku. Na ulicach Rybnickiej, Bytomskiej i ulicy Logistycznej ułożone są już warstwy nowej nawierzchni, do wiążącej włącznie. Gotowa jest część chodników. Prowadzone są prace brukarskie, związane z układaniem krawężników i pozostałych fragmentów chodników.

Czytaj też: Coraz więcej dróg i torów. Nowy układ komunikacyjny na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

- Największy zakres prac pozostał do zrealizowania w rejonie ulicy Hryniewieckiego i Logistycznej - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - W tym miejscu oprócz przebudowy ulic, wybudowane zostanie nowe rondo. Aktualnie prowadzone są tu zaawansowane roboty ziemne, z wykopami prowadzącymi nawet do 7 metrów w dół. Rozebrana została także infrastruktura na zamkniętym dla ruchu fragmencie ulicy Hryniewieckiego. Oprócz prac ziemnych, prowadzone są tutaj prace związane budową kanalizacji deszczowej.

Inwestycja obejmuje przebudowę ulic Rybnickiej, Kujota, Hryniewieckiego, Logistycznej oraz części ulicy Bytomskiej. Pracami objęte będą jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe. Pojawi się także oświetlenie uliczne, przebudowane zostaną sieci podziemne. Na skrzyżowaniu ulic Hryniewieckiego i Kujota powstanie nowe rondo. Przebudowane zostaną również przejazdy kolejowe. Koszt prac to ponad 44 miliony złotych.

Czytaj też: Do sklepu przez trawnik i po pasach prosto... w skarpę! "Wyboista" droga do IKEA w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Ten widok wkrótce przejdzie do historii. Zniknie jedno z najstarszych torowisk w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany