Przebudowa układu drogowego na Międzyodrzu - czerwiec 2022

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa układu drogowego na Międzyodrzu - czerwiec 2022

Coraz więcej dróg i torów. Nowy układ komunikacyjny na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

2022-06-09 20:22

Nowe rondo na ulicy Energetyków nabiera kształtów, przebudowywane jest torowisko tramwajowe, powstają nowe ulice, chodniki i drogi dla rowerów. Tak wygląda obecnie przebudowa układu komunikacyjnego na szczecińskim Międzyodrzu.

Kończą się prace na północnym torze tramwajowym. To oznacza, że już w najbliższy weekend ruch tramwajowy zostanie przepięty na nowy tor. Nie oznacza to jednak końca prac i likwidacji ruchu wahadłowego.

- Wraz z udostępnieniem toru północnego, wykonawca przystąpi do przebudowy toru południowego - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Te prace mają potrwać około półtora miesiąca.

Czytaj też: Przebudowa torowisk w Szczecinie. Utrudnienia na kolejnych ulicach

Z uwagi na konieczność przepięcia ruchu na nowy tor, w niedzielę 12 czerwca, ruch tramwajowy na odcinku Wyszyńskiego – Turkusowa zostanie wstrzymany do godziny 12:00. Więcej szczegółów dotyczących tej operacji i związanych z nią utrudnień można znaleźć tutaj.

Prace toczą się także w innych rejonach inwestycji. Roboty ziemne i sieciowe prowadzone są wzdłuż ulicy Celnej.

- W okolicy małego ronda ułożone zostały pierwsze warstwy nawierzchni ulic - dodaje Piotr Zieliński. - Prace toczą się także przy wykonywaniu podbudów pod chodniki i ścieżki rowerowe.

Na finał prac w tym rejonie jeszcze trochę poczekamy. Ich koniec planowany jest w 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 76 milionów złotych.

Czytaj też: Szczecin nie potrafi wykorzystać potencjału Filharmonii? Atrakcyjny zielony teren leży odłogiem

Sonda
Często stoisz w korkach?
Nowe rondo na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów. Uwagę przykuwa jeden ważny szczegół