Poważny wypadek pociągu relacji Rzeszów - Szczecin! Jest wielu rannych!

i

Autor: MichaelGaida / pixabay Poważny wypadek pociągu relacji Rzeszów - Szczecin! Jest wielu rannych!

Poważny wypadek pociągu relacji Rzeszów - Szczecin! Jest wielu rannych!

2021-02-26 8:35

Troje podróżnych oraz dwóch maszynistów zostało lekko rannych w zderzeniu pociągu Intercity z lokomotywą na stacji Grodzisko Dolne na Podkarpaciu. Do wypadku doszło w piątek o godzinie 5.30. Jak poinformował rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec, na tor, którym miał przejeżdżać pociąg PKP Intercity relacji Rzeszów – Szczecin, bez zezwolenia wyjechała z sąsiedniego toru lokomotywa. Na jej tył najechał skład osobowy.

- W wypadku nikt nie zginął, lekko rannych jest w sumie 5 osób, którym udzielona został pomoc – dodał. Dla podróżnych pociągu relacji Rzeszów – Szczecin, którym podróżowało w sumie 20 osób, zapewniono przejazd autobusami do Warszawy. Ze stacji Lublin, zgodnie z trasą pociągu IC Górski relacji Rzeszów – Szczecin, uruchomiono skład zastępczy.

Jak podkreślił Siemieniec, komisja ustali, co było przyczyną wyjechania lokomotywy na tor, którym przejeżdżał skład Intercity. Ruch na trasie w kierunku Stalowej Woli i Przeworska obecnie jest wstrzymany. Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządu infrastruktury i przewoźników, który koordynuje ruch na linii Stalowa Wola – Przeworsk. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów i komunikacji zastępczej są podawane na stacjach i przystankach. Do godz. 10 przez stacje miały przejechać 3 pociągi.

Jak poinformował rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja, jeden z pasażerów, którym udzielana była pomoc, został przetransportowany do szpitala. Dodał, że z lokomotywy spalinowej wypływa olej napędowy. "Staramy się ograniczyć skażenie. Na miejscu pracuje pięć zastępów PSP" - powiedział bryg. Batleja. Według niego ruch na stacji będzie wstrzymany jeszcze przez kilka godzin. 

Krwawy atak w Warszawie. 18-latek pociął taksówkarza nożem