Piwo w Polsce coraz droższe

i

Autor: cottonbro studio / CC0 / pexels.com, gk Piwo w Polsce coraz droższe

Udawał swojego brata!

Poszukiwali go w Warszawie za kradzieże. Wpadł w Szczecinie, bo... pił piwo na dworcu

2023-02-08 10:24

Był poszukiwany przez warszawskich policjantów w związku z licznymi kradzieżami. Wpadł na szczecińskim dworcu, na dodatek z dość banalnego powodu, gdyż pił piwo w miejscu publicznym. I chociaż 31-latek zarzekał się, że nie jest tym, za którego jest uznawany, to nie zmyliło czujności funkcjonariuszy. Teraz odpowie za swoje czyny.

W minioną niedzielę, 5 lutego, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z policjantami patrolowali rejon szczecińskiego dworca głównego. Ich uwagę zwrócili dwaj mężczyźni, którzy pili piwo w miejscu, w którym tego robić nie wolno. W związku z popełnieniem wykroczenia, mundurowi podjęli interwencję. Okazało się, że jeden z mężczyzn miał na sumieniu zdecydowanie więcej niż spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Podczas legitymowania okazało się, że jeden z mężczyzn, zamiast swoich danych, podawał personalia swojego brata. Funkcjonariusze jednak bardzo szybko ustalili jego prawdziwą tożsamość. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 31-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego miał powód, by kłamać. Był on bowiem poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ i Komisariat Policji Warszawa Targówek za kradzieże, których dopuścił się na terenie województwa mazowieckiego.

Za wprowadzenie w błąd co do danych osobowych, 31-latek został ukarany mandatem. Na tym jednak nie zakończyły się jego kłopoty. Mężczyzna spędził noc w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnego dnia trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy czas.

Sonda
Czy pijesz regularnie alkohol?
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie