Poszli na bazar i zobaczyli ceny czereśni 2024. Zwalają z nóg!

i

Autor: Andrea Piacquadio / CC0 / pexels.com, _Alicja_ / CC0 / pixabay.com Poszli na bazar i zobaczyli ceny czereśni 2024. "Zwalają z nóg!"

Szok!

Poszli na bazar i zobaczyli ceny czereśni 2024. "Zwalają z nóg!". Kiedy te pyszne owoce będą tańsze?

2024-05-07 14:26

To jeden z najbardziej ulubionych sezonowych przysmaków. Czereśnie, bo o nich mowa, pojawiają się na straganach już na przełomie kwietnia i maja. Jednak ich ceny niektórych mogą przyprawić o zawał serca. Za kilogram tych słodkich czerwonych owoców trzeba zapłacić prawdziwą fortunę! Czy warto się skusić?

Ceny czereśni w 2024 r. zwalają z nóg!

Na targowiskach i straganach pojawiły się właśnie pierwsze w tym roku czereśnie. Dorodne, czerwone i błyszczące kuszą smakoszy swoim wyglądem, jednak po spojrzeniu na ich cenę apetyt błyskawicznie znika. Za kilogram czereśni trzeba bowiem zapłacić około 100 złotych. O takich, dosłownie zwalających z nóg cenach informuje m.in. autorka bloga kobietawsadzie.pl.

W porównaniu z ubiegłorocznymi cenami czereśni, taka oferta wydaje się wręcz szokująca. Warto jednak pamiętać, że prawdziwy sezon na czereśnie dopiero przed nami, a owoce, które pojawiły się na straganach pochodzą z importu, co znacznie podbija ich cenę. Czereśnie, które można obecnie znaleźć w sprzedaży nie pochodzą z polskich sadów, lecz z dalekich zakątków Europy - m.in. Grecji i Hiszpanii. Sprowadzenie ich do Polski wiąże się m.in. z dużymi kosztami, stąd ich wygórowana cena.

Kiedy czereśnie będą tańsze?

Najbardziej skuteczna w tym przypadku może okazać się... cierpliwość. Jak czytamy na blogu kobietawsadzie.pl, z powodu sprzyjającej pogody, pierwsze polskie czereśnie powinny pojawić się na rynku nawet wcześniej niż w latach ubiegłych, czyli już nawet w połowie maja. Początkowo ich cena może być jeszcze dość wysoka, gdyż tak jest zawsze przy pietwszych zbiorach, jednak z każdym kolejnym tygodniem, gdy ich dostępność wzrośnie, za kilogram zapłacimy już zdecydowanie mniej.

Quiz. Kiedy jest sezon na te owoce? 7 punktów zdobywają tylko najlepsi!

Pytanie 1 z 10
Sezon na truskawki rozpoczyna się w:
Szczecińskie magnolie obsypały się tysiącami kwiatów