Kajdanki

i

Autor: mat. policji

Pościg na ulicach Szczecina. 59-latek miał całą listę powodów, by unikać policji

2022-03-15 10:27

"Nie poszło mi..." tak skwitował policyjną interwencję 59-letni kierowca, który po krótkim pościgu ulicami Szczecina, został zatrzymany. Jak się okazało, miał całą listę powodów, by unikać bezpośredniego spotkania ze stróżami prawa.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek, 12 marca, na jednej z ulic Szczecina. Policjanci drogówki, w ramach codziennej służby prowadzili kontrole trzeźwości. Na widok patrolu, kierujący osobowym nissanem, niespodziewanie zawrócił i zaczął jechać w przeciwnym kierunku.

Czytaj też: Ciało kobiety w wiacie śmietnikowej. Makabryczne odkrycie w Koszalinie

Policjanci natychmiast zareagowali i ruszyli za uciekającym kierowcą. Po kilkudziesięciu metrach udało się go zatrzymać. Jak się okazało, mężczyzna miał kilka powodów, by uciekać. Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że 59-latek jechał w stanie, w którym nie powinien w ogóle siadać za kierownicę. Policyjny alkomat wskazał ponad 1 promil alkoholu. To jednak nie koniec "grzechów", które mężczyzna miał na sumieniu. Był on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC.

59-latka czekają teraz poważne kłopoty. Za swoje zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.

Czytaj też: Gdy zdejmie mundur, szyje wyprawki dla niemowlaków. Policjantka z Wałcza wspiera Ukrainę [ZDJĘCIA]

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!