Nielegalny hazard w Szczecinie Zdrojach

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Nielegalny hazard w Szczecinie Zdrojach

Nielegalny hazard w Szczecinie Zdrojach. Trzeba było wyważyć drzwi [ZDJĘCIA]

2022-03-10 8:13

Mimo iż grożą za to surowe kary, ten nielegalny proceder jest na tyle "opłacalny", że wiele osób wciąż próbuje czerpać zyski z hazardu. Kolejny taki punkt został ostatnio zlikwidowany w prawobrzeżnej części Szczecina, a dokładnie w Zdrojach. Funkcjonariusze KAS musieli użyć siły, by dostać się do środka.

- Pomimo wezwań drzwi nie zostały otwarte, dlatego konieczne było wyważenie drzwi wejściowych - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Wewnątrz lokalu zastaliśmy cztery osoby – trzech Polaków i jednego obywatela Ukrainy. Wszystkie osoby zostały sprawdzone w policyjnych systemach informatycznych.

Tym razem wśród zatrzymanych osób nie było podejrzanych o inne przestępstwa czy poszukiwanych przez organy ścigania.

- Ich rola - gracz czy organizator - w tym nielegalnym procederze zostanie ustalana w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym - dodaje Małgorzata Brzoza.

Czytaj też: Szczecin: Szyld wskazywał na hurtownię telefonów. Za drzwiami była jaskinia hazardu [ZDJĘCIA]

W lokalu zabezpieczono pięć komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Dla celów dowodowych funkcjonariusze zatrzymali również telefon komórkowy. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 615 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar. - Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie - podkreśla rzeczniczka IAS. - Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Czytaj też: Rosyjski statek aresztowany w szczecińskiej stoczni [ZDJĘCIA]

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Jaskinia hazardu w centrum Szczecina. Opuszczony lokal miał nie wzbudzać podejrzeń
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany