Rosyjski statek aresztowany w szczecińskiej stoczni

i

Autor: Domin Rosyjski masowiec Novodwinsk aresztowany w Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" w Szczecinie

Rosyjski statek aresztowany w szczecińskiej stoczni [ZDJĘCIA]

Rosyjski masowiec "Novodwinsk", który kilka tygodni temu utknął na mieliźnie w rejonie Zalewu Szczecińskiego, został aresztowany. Taką decyzję podjął prezes Stoczni Remontowej "Gryfia" w Szczecinie, gdzie trafiła jednostka.

Należący zaledwie od kilku miesięcy do jednego z rosyjskich armatorów statek "Novodinsk" utknął na mieliźnie na Zalewie Szczecińskim w styczniu 2022 roku i był tam uwięziony przez trzy tygodnie. Do Stoczni Remontowej "Gryfia" trafił kilka dni przed rosyjską agresją na Ukrainę.

Czytaj też: W pociągu ludzie mdleli, załatwiali się do woreczków. Anna nawet nie pożegnała się z mężem. "Daj Boże, żeby to wszystko się skończyło"

Decyzję o zatrzymaniu statku podjął prezes stoczni Krzysztof Zaremba, który poinformował w krótkim oświadczeniu, że firma jest w kontakcie z odpowiednimi służbami, które dbają o bezpieczeństwo państwa.

Od momentu rozpoczęcia wojny na Ukrainie, szczecińska stocznia remontowa nie przyjmuje również zamówień od rosyjskich armatorów. Kilka dni temu firma odmówiła naprawy rosyjskiego statku badawczego "Akademik Primakow".

Czytaj też: Dewastacja na cmentarzu w Koszalinie. Ktoś zniszczył pomnik żołnierza radzieckiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

W galerii poniżej zdjęcia ze stoczni:

Sonda
Czy Szczecin jest prawdziwie "morskim" miastem?
Zniszczony pomnik Zwycięskiej Armii Radzieckiej
Nasi Partnerzy polecają