Popularne bistro zniknęło z centrum Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Bistro "Na językach" po blisko ośmiu latach zostało zamknięte.

Popularne bistro zniknęło z centrum Szczecina. Co dalej? [ZDJĘCIA]

2021-08-11 9:30

To było jedno z najbardziej popularnych miejsc ostatnich lat na gastronomicznej mapie Szczecina. Po blisko ośmiu latach działalności "Bistro na językach" zostało zamknięte. Lokal od kilku tygodni jest pusty, o jego przeszłości przypomina jedynie szyld nad wejściem i elementy wystroju wnętrza. Wkrótce w tym miejscu ma pojawić się zupełnie nowy rodzaj działalności.

Przez wiele lat przy ul. Tkackiej działała popularna księgarnia "Pod arkadami". W latach 90. zmienił się właściciel, jednak wciąż w tym miejscu, pod szyldem "Verso" były sprzedawane książki, a w podziemiu mieścił się sklep i komis muzyczny z bardzo bogatą, jak na ówczesne czasy, ofertą wydawnictw fonograficznych.

W 2013 roku w dawnej księgarni rozpoczęło działalność "Bistro na językach", które było dość popularnym miejscem na gastronomicznej mapie Szczecina. W ostatnim czasie lokal został zamknięty. Niewątpliwie jedną z przyczyn był kryzys branży gastronomicznej, spowodowany pandemią i związanymi z nią obostrzeniami. Przypomnijmy, lokale gastronomiczne przez ponad pół roku musiały być zamknięte dla klientów i mogły oferować swoje usługi wyłącznie na wynos, co sprawiło, że wielu właścicieli musiało zamknąć swoje biznesy z powodu gigantycznych strat, których nawet rządowa pomoc nie była w stanie zrekompensować.

Czytaj też: Dzięki niej Szczecin był znany na całym świecie. 40 lat temu spłonęła legendarna "Kaskada" [ZDJĘCIA]

Obecnie lokal, w którym działało "Bistro na językach" jest pusty. O jego przeszłości przypomina szyld nad wejściem, gablota z menu i elementy wystroju wnętrza. Wkrótce w tym miejscu ma pojawić się zupełnie nowy rodzaj działalności.

Jak informuje portal wSzczecinie.pl, w lokalu po dawnym bistro i jeszcze dawniejszej księgarni ma powstać... drogeria należąca do sieci Rossmann. Będzie to kolejny sklep tej sieci w Szczecinie, dotychczas powstało ich ponad dwadzieścia. Większość z nich mieści się w galeriach handlowych, najbliższe znajdują się w Galerii Kaskada, centrum handlowym Kupiec i przy al. Wyzwolenia.

Zobacz też: Pamiętacie te sklepy? To właśnie tutaj szczecinianie robili zakupy zanim nastała era galerii handlowych! [GALERIA]

Sonda
Jak często chodzisz do restauracji?
Inwazja robotów w centrum Szczecina. Niecodzienna wystawa w Alei Kwiatowej