Pomarańczowy alert w Zachodniopomorskiem. Huraganowy wiatr powoduje liczne szkody. Są ranni!

i

Autor: pixabay.com Pomarańczowy alert w Zachodniopomorskiem. Huraganowy wiatr powoduje liczne szkody. Są ranni!

Pomarańczowy alert w Zachodniopomorskiem. Huraganowy wiatr powoduje liczne szkody. Są ranni!

2021-10-21 14:23

W czwartek od rana w całym województwie zachodniopomorskim wieje silny, huraganowy wiatr. Na terenie całego regionu ogłoszono tzw. pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie drugiego stopnia. Strażacy mają pełne ręce roboty, a wiatr nie słabnie. Prognozy nie są optymistyczne.

Według stanu na godz. 13:30 w czwartek, w Zachodniopomorskiem strażacy interweniowali 450 razy, najwięcej w powiatach: myśliborskim, gryfińskim i goleniowskim. Zwykle były to interwencje związane z połamanymi drzewami. Silny podmuch wiatru zerwał dach z budynku szkoły przy ul. Stołecznej w Gryfinie. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Na ulicy Łużyckiej w Gryfinie drzewo przewróciło się na samochód osobowy. Ranny kierowca trafił do szpitala. W Baszewicach pod Gryficami pociąg osobowy uderzył w drzewo, które pod wpływem wiatru przewróciło się na tory. Poszkodowane zostały trzy osoby. W wielu miejscach występują przerwy w dostawie prądu.

Czytaj też: Widziałeś taką konstrukcję w parku? Nie niszcz jej!

W najbliższych godzinach na terenie całego województwa zachodniopomorskiego spodziewany jest silny wiatr, osiągający w porywach prędkość przekraczającą 110 km/h. Ostrzeżenie meteorologiczne będzie obowiązywało do późnych godzin wieczornych w czwartek, a w pasie nadmorskim nawet do piątku rano.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]
Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"