Policjanci pomogli mu bezpiecznie przyjść na świat. Mały Nikoś czuje się świetnia

i

Autor: Szpital "Zdroje", mat.policji Policjanci pomogli mu bezpiecznie przyjść na świat. Mały Nikoś czuje się świetnia

Zaczęło się od kontroli drogowej

Policjanci pomogli mu bezpiecznie przyjść na świat. Mały Nikoś czuje się świetnie

Zdenerwowany kierowca osobowego forda poprosił policjantów drogówki o pomoc w dotarciu do szpitala. W samochodzie była jego żona, u której właśnie zaczął się poród, a do placówki medycznej było daleko. Dzięki wsparciu funkcjonariuszy rodzice dotarli na czas do szpitala. Ta historia ma ciąg dalszy!

O nietypowej interwencji policjantów gryfińskiej drogówki pisaliśmy wczoraj w "Super Expressie". W sobotni wieczór, 28 stycznia funkcjonariusze prowadzili kontrolę prędkości na drodze krajowej nr 31 w Nowych Brynkach między Gryfinem i Szczecinem. Niespodziewanie podjechał do nich kierowca forda. Mężczyzna był bardzo zdenerwowany. Poinformował policjantów, że w samochodzie znajduje się jego żona, która właśnie zaczęła rodzić i poprosił funkcjonariuszy o wsparcie.

Policjanci bez chwili namysłu powiedzieli kierującemu, żeby jechał za nimi. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i rozpoczęli około 15-kilometrowy pilotaż do szpitala w Szczecinie Zdrojach. Dzięki wsparciu mundurowych przyszła mama szybko i bezpiecznie trafiła na oddział położniczy, gdzie specjaliści podjęli decyzję o zakończeniu ciąży przez cesarskie cięcie.

- O godzinie 20:17 powitaliśmy na świecie słodkiego i dorodnego Nikosia - informuje Magdalena Knop, rzeczniczka szpitala "Zdroje".

Jak się okazało, maluch nie był wcale taki malutki. Chłopczyk ważył 4,6 kg i mierzył aż 63 cm długości. Nikoś otrzymał 10 punktów w skali Apgar.

We wtorek, 31 stycznia, szczęśliwa mama została wypisana do domu.

- Dziś popołudniu, w ramionach mamy Aleksandry i w towarzystwie taty Daniela, opuścił naszą placówkę i udał się do Gryfina, gdzie w domu młodszego brata z niecierpliwością wyczekiwała siostra Jagódka - poinformowała we wtorek rzeczniczka szpitala w Zdrojach.

Policjanci pomogli mu bezpiecznie przyjść na świat. Mały Nikoś czuje się świetnie

i

Autor: Szpital "Zdroje" / reprodukcja Domin Policjanci pomogli mu bezpiecznie przyjść na świat. Mały Nikoś czuje się świetnie
Sonda
Czy byłaś/eś świadkiem porodu w nietypowym miejscu?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!

Strażnicy Miejscy ścigają "babcię z pietruszką"?

Posłuchaj, jak NAPRAWDĘ wygląda ich praca!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają