Stado jeleni wpadło do jeziora Ińsko

i

Autor: OSP Chociwel Stado jeleni wpadło do jeziora Ińsko

Pod stadem jeleni załamał się lód. Czy ktoś przyczynił się do cierpienia zwierząt?

2021-02-05 17:00

Szczecińska prokuratura okręgowa analizuje, czy w sprawie śmierci jeleni zostanie wszczęte śledztwo. Zawiadomienie o przestępstwie złożył jeden z łowczych. Przypomnijmy, że w środę (3 lutego) pod zwierzętami załamał się lód na jeziorze Ińsko we wsi Ścienne. Część jeleni udało się uratować, ale kilkanaście z nich zmarło.

3 lutego po południu pod stadem jeleni załamał się lód na jeziorze Ińsko we wsi Ścienne (woj. zachodniopomorskie). W piątek (5 lutego) do prokuratury trafiły policyjne materiały w sprawie. - Dziś wpłynęły do prokuratury materiały z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, w tym m.in. zawiadomienie o przestępstwie złożone przez jednego z łowczych – powiedziała PAP Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Materiały w chwili obecnej są analizowane w prokuraturze pod kątem zaistnienia przesłanek do wszczęcia postępowania karnego w tej sprawie - dodała Obarek.

Zgłoszenie o stadzie jeleni, pod którymi załamał się lód, strażacy otrzymali w środę (3 lutego) po południu. Jak przekazał PAP st. kpt. Grzegorz Kacprzak, zwierzęta zbiły się w trzech grupach w przeręblach, które utworzyły się, gdy jelenie wpadły do wody. Próbując się ratować, zwierzęta wpadały na siebie, podtapiając się nawzajem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Akcja na jeziorze Ińsko. Strażacy wydobywali MARTWE jelenie [ZDJĘCIA]

Strażacy usuwali pilarkami lód, tworząc pas do wydobycia jeleni na ląd. Ze względu na niewielką grubość lodu na jeziorze, nie można było wyciągnąć zwierząt w inny sposób. Jelenie były wydobywane pojedynczo, za pomocą lin ratowniczych umieszczanych na porożu. Strażacy uratowali w środę 15 zwierząt, a pięć zostało wyciągniętych na brzeg martwych. W czwartek z jeziora wyciągnięto 13 martwych zwierząt.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przytulone dziki spod Chojny robią FURORĘ w sieci! Ten widok chwyta za SERCE!

Sonda
Gdyby kózka nie skakała...
Pod stadem jeleni załamał się lód
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany