Akcja na jeziorze Ińsko. Strażacy wydobywają MARTWE jelenie [ZDJĘCIA]

2021-02-04 13:29

Z całego stada przeżyło zaledwie 15 jeleni. Pozostałe utonęły. Do zdarzenia doszło w środę po południu w miejscowości Ścienne nad jeziorem Ińsko (woj. zachodniopomorskie). Pod stadem jeleni załamał się lód. Dramatyczna walka o życie zwierząt trwała kilka godzin.

Na pomoc ruszyło kilkudziesięciu strażacy. Krusząc taflę lodu i za pomocą lin, usiłowali wydobyć jelenie na brzeg. Zwierzęta znajdowały się w trzech grupach, oddalonych od brzegu od kilkunastu do nawet kilkuset metrów. Ostatecznie udało się uratować 15 osobników, 13 nie przeżyło. Wielu strażaków nie pamięta tak dużej akcji ratowania zwierząt.

Zobacz też: Pod stadem jeleni załamał się LÓD! Akcja strażaków na jeziorze Ińsko [ZDJĘCIA, WIDEO]

W czwartek rano wznowiono akcję, jednak strażacy wyciągali z wody jedynie martwe jelenie.

Myśliwi podejrzewają, że do zdarzenia nie doszło przypadkiem. Ich zdaniem było to celowe działanie kłusowników, którzy specjalnie spłoszyli jelenie, by uciekając w popłochu, gubiły poroże. Zwierzęta jednak, zamiast uciekać przez las, wbiegły na taflę jeziora, która załamała się pod ich ciężarem. Jak informuje TVN24, myśliwi twierdzą, że mają dowody na popełnienie przestępstwa i zamierzają złożyć w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Zobacz też: Przytulone dziki spod Chojny robią FURORĘ w sieci! Ten widok chwyta za SERCE!

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Pod stadem jeleni załamał się lód
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany