Pleciuga stworzy kapsułę czasu. Pomoże w tym krasnal Życzliwek!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński "Pleciuga" stworzy kapsułę czasu. Pomoże w tym krasnal Życzliwek!

Każdy może dołączyć!

"Pleciuga" stworzy kapsułę czasu. Pomoże w tym krasnal Życzliwek!

2023-04-07 13:11

Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie chce stworzyć kapsułę czasu, która powstanie wewnątrz rzeźby krasnala Życzliwka. Trafią do niej wydrukowane i zabezpieczone wiadomości nadesłane przez mieszkańców. Mosiężna figura, która kilka miesięcy temu została skradziona, ponownie stanie przed wejściem do budynku teatru.

- Propozycje, które do nas przyjdą, zweryfikujemy, bo one mogą się powtarzać - mówi w rozmowie z Polską Agencja Prasową Agnieszka Wunsch z Teatru Lalek "Pleciuga". - Następnie stworzymy wspólną informację, którą włożymy do krasnala. Mogą to być np. przepisy kulinarne, wierszyki, marzenia.

Mieszkańcy mogą przesyłać swoje propozycje do 14 kwietnia na adres mailowy marketing@pleciuga.pl

- My umieścimy je wewnątrz krasnala, bo figurka jest w środku pusta - dodaje Agnieszka Wunsch. - Życzliwek ponownie wróci na swoje miejsce, ale będzie solidniej przymocowany. Chcemy skorzystać z okazji, żeby tam coś włożyć i zrobić z krasnala kapsułę czasu.

Rzeźba ma 35 cm wysokości, jest wykonana z mosiądzu. W prawej Życzliwek trzyma słonecznik, a w lewej walizkę. W 2016 roku krasnal Życzliwek trafił do Szczecina z Wrocławia w ramach projektu Koalicja Miast, który był częścią programu Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. W grudniu 2022 roku rzeźba została skradziona, jednak miesiąc temu udało się ją odzyskać.

Sonda
Czy lubisz chodzić do teatru?
Rzucam hasło: Kot Gacek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany