Krasnal Życzliwek

i

Autor: Anna Formicka Krasnal Życzliwek

Odnalazł się po 2 miesiącach!

Życzliwek odnaleziony! Skradziony krasnal wrócił do "Pleciugi"

Ponad dwa miesiące trwały poszukiwania krasnala Życzliwka, który został skradziony sprzed wejścia do Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. Mosiężna figurka odnalazła się dzięki czujności właściciela skupu złomu.

35-centymetrowa figurka przez ponad 6 lat witała widzów Teatru Lalek "Pleciuga". Krasnal Życzliwek przyjechał do Szczecina w ramach projektu Koalicja Miast, będącego elementem programu Europejska Stolica Kulturz 2016. Władze stolicy Dolnego Śląska przekazały go Szczecinowi w ramach prezentu z okazji Dnia Życzliwości. Niestety przed świętami Bożego Narodzenia krasnal Życzliwek został skradziony.

Przedstawiciele teatru podejrzewali, że figurka prędzej czy później trafi do skupu złomu lub pojawi się w sprzedaży na pchlich targach lub w sieci. I tak się stało. Życzliwek odnalazł się dzięki czujności Damiana Słojkowskiego z firmy ZŁOM.szczecin.pl, który zauważył skradzionego krasnala u zbieraczy i odebrał im figurkę.

"Taka wiadomość rozchmurzy nawet najbardziej ponury dzień! Nasz uroczy krasnal, za sprawą tego niezwykłego człowieka, wrócił do domu. Żadne słowa nie oddadzą naszej ogromnej wdzięczności dla Damiana Słojkowskiego ze ZŁOM szczecin.pl. DZIĘKUJEMY!" - czytamy na facebookowym profilu Teatru Lalek "Pleciuga".

"Są rzeczy cenniejsze od pieniędzy, a w szczególności te, które wywołują uśmiech u najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dzięki czujności naszego właściciela Szczecin odzyskał swojego Życzliwka, który witał uśmiechem i słonecznikiem gości Teatru Lalek Pleciuga!" - piszą w mediach społecznościowych przedstawiciele skupu złomu.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Legendarny paprykarz szczeciński ma swój mural