Skończyli przed terminem

Plac Zwycięstwa wyasfaltowany. To jednak nie koniec utrudnień w centrum Szczecina

2023-05-24 8:16

To były trzy dni ekstremalnych utrudnień w centrum Szczecina. Potężne korki, w których utknęły nie tylko samochody, ale też pojazdy komunikacji miejskiej i dynamiczne zmiany w organizacji ruchu dały się we znaki wielu mieszkańcom Szczecina. Wszystko z powodu układania masy bitumicznej na remontowanym placu Zwycięstwa. Na szczęście ten etap prac już za nami, chociaż to wciąż nie koniec utrudnień.

Prace przy asfaltowaniu jezdni na placu Zwycięstwa rozpoczęły się w niedzielny poranek i trwały nieprzerwanie przez blisko trzy dni. Ta skomplikowana operacja odbywała się nie tylko w trudnych warunkach, gdyż ruch samochodowy nie został na ten czas wstrzymany, ale również pod presją czasu i pogody. Intensywne opady deszczu czy zbyt wysoka temperatura mogłyby sprawić, że prace byłyby zakłócone. Tak się na szczęście nie stało. Asfaltowanie placu Zwycięstwa poszło zgodnie z planem, a nawet zakończyło się wcześniej niż zakładał to harmonogram.

- Wykonawcy udało się je zakończyć na dzień przed zakładanym w harmonogramie terminem. Warstwa wiążąca jest już ułożona - poinformował we wtorek wieczorem Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

To jednak nie koniec utrudnień. Na placu Zwycięstwa wciąż obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.

Rejon placu Zwycięstwa to jednak wciąż plac budowy, dlatego przypominamy o występujących tam utrudnieniach i prosimy o zachowanie uwagi - dodaje Piotr Zieliński.

Remont placu Zwycięstwa jest jednym z etapów przebudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego. Prace powinny zakończyć się jesienią. Koszt inwestycji to ponad 80 milionów złotych.

Sonda
Często stoisz w korkach?
Historyczne odkrycie na placu Zwycięstwa w Szczecinie