Historyczne odkrycie podczas przebudowy alei Wojska Polskiego i placu Zwycięstwa

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Historyczne odkrycie podczas przebudowy alei Wojska Polskiego i placu Zwycięstwa

Utrudnienia w centrum Szczecina

Będą lać asfalt przez trzy doby. Wyścig z czasem na placu Zwycięstwa

2023-05-19 19:04

To będą trzy trudne dni, zarówno dla drogowców jak i dla kierowców, jednak ta skomplikowana operacja sprawi, że trwające od kilku tygodni utrudnienia w centrum Szczecina zaczną ustępować, by w końcu zupełnie zniknąć. Na placu Zwycięstwa trwają nie tylko intensywne prace przy przebudowie torowiska tramwajowego, ale również jezdni. W niedzielę rozpocznie się układanie nowej nawierzchni, które potrwa nieprzerwanie przez trzy kolejne dni.

- Dla wykonawcy będzie to prawdziwy wyścig z czasem - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Prace polegać będą na wykonywaniu warstw bitumicznych nawierzchni do warstwy wiążącej włącznie. Kolejno po sobie będą wykonywane warstwy bitumiczne na wewnętrznym oraz zewnętrznym pasie ruchu na jezdni wokół placu Zwycięstwa. Konstrukcja nawierzchni zostanie dodatkowo wzmocniona siatką, która stabilizuje nawierzchnię bitumiczną i redukuje pęknięcia i naprężenia powierzchniowe.

Jak podkreśla rzecznik SIM, dzięki takiemu rozwiązaniu, konstrukcja nawierzchnia jezdni jest bardziej wytrzymała, przez co w dłuższej perspektywie czasowej, zredukowane są koszty napraw.

Roboty rozpoczną się w niedzielę 21 maja, w godzinach porannych. Cała operacja została podzielona na dwa główne etapy: pierwszy, obejmujący wykonanie warstw bitumicznych na wewnętrznym pasie jezdni wokół placu Zwycięstwa i drugi, który będzie prowadzony na zewnętrznym pasie jezdni.

- Prace będą prowadzone nieprzerwanie do środy 24 maja do godziny 21:00 w systemie trzyzmianowym - dodaje Piotr Zieliński. - Ma to na celu zminimalizowanie uciążliwości w ruchu drogowym. W trakcie prowadzenia robót w zależności od potrzeb może być wprowadzone ręczne kierowanie ruchem.

Prace mają zakończyć się jesienią, wraz z zakończeniem przebudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego. Remont placu Zwycięstwa jest jednym z etapów tej inwestycji wartej ponad 80 milionów złotych.

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Historyczne odkrycie na placu Zwycięstwa w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany