Pijany policjant rozbił auto w centrum Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Pijany policjant rozbił auto w centrum Szczecina

To antyterrorysta z długim stażem

Pijany policjant rozbił auto w centrum Szczecina. Może zostać wydalony ze służby

Samochód niespodziewanie wypadł z drogi i uderzył w barierki. Jak się okazało, był to nieoznakowany policyjny radiowóz, a za kierownicą siedział funkcjonariusz z wieloletnim stażem w służbach antyterrorystycznych. Mężczyzna był pijany. Teraz grożą mu poważne konsekwencje, w tym wydalenie ze służby.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (22/23 listopada) na ulicy Wyszyńskiego w centrum Szczecina. Samochód wypadł z drogi i uderzył w barierki. Za kierownicą - jak się okazało - nieoznakowanego policyjnego radiowozu, siedział nietrzeźwy mężczyzna. Jak poinformował Onet, był to funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Szczecinie. Mężczyzna został zatrzymany.

Policja potwierdza, że doszło do takiego zdarzenia, jednak na chwilę obecną nie zdradza żadnych szczegółów ze względu na toczące się postępowanie.

- W tej sprawie toczy się postępowanie administracyjne i przygotowawcze - potwierdza w rozmowie z "Super Expressem" nadkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Rzeczniczka policji zaznaczyła, że w związku z tym zdarzeniem wdrożona została procedura wydalenia funkcjonariusza ze służby.

Według nieoficjalnych informacji podanych przez Onet, zatrzymany funkcjonariusz służył w policji od 14 lat, a do osiągnięcia wieku emerytalnego brakowało mu około pół roku.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają